Яке ліжко краще - з підйомником або без?


Вибір ліжка, як головний елемент спальні, пов'язаний з рішенням декількох важливих питань. Розмір, колір, стиль, матеріал - все має значення. Погодьтеся, одна справа обставити приміщення площею 25-40 кв.м., і зовсім інша - кімнату в хрущовці або сталінці. І якщо в першому випадку вибір обмежується тільки дизайном і сумою, то в другому потрібно затратити чимало зусиль, щоб підібрати модель не тільки за стилем, але і за розміром. Для невеликих вузьких кімнат в квартирі часто важливий кожен сантиметр. Доводиться враховувати всі нюанси планування, використовувати вільний простір по максимуму.
Сьогодні ми поговоримо про суто утилітарну стороні: чи потрібен в ліжку підйомний механізм? Плюси і мінуси розглянемо нижче.

 

Чим хороше ліжко без підйомника?
Ліжко без механізму складається з каркаса і ортопедичної основи. У більшості випадків підстава під матрац входить в комплектацію ліжка, іноді його потрібно замовляти окремо. Основа для матраца може бути вбудованою в каркас або окремо стояти, на додаткових ніжках. В цьому випадку металева рама, зварена або розбірна, комплектується регульованими по висоті опорами - чотири по кутах і одна або дві по центру.
Вбудована рама являє собою ламелі або лаги, закріплені в спеціальних кишенях, встановлених на бічних деталях корпусу ліжка.
Меблі без механізму вигідніші за ціною, вони завжди дешевші, ніж ліжко з підйомником.
Такі моделі, як правило, стоять на високих або низьких ніжках, завдяки цьому легше підтримувати чистоту в кімнаті.
Вибір моделей без підйомника значно більший, адже не всі ліжка технічно можливо оснастити пневматикою.

 

Ліжка з підйомним механізмом - плюси і мінуси
Ліжко з підйомником має значні відмінності в конструкції. Ортопедична основа завжди входить в комплектацію такої моделі, і оснащується пневматичними механізмами. Їх також називають газліфтами. У свою чергу, газліфти розраховані на різну підйомну силу, в залежності від того, який матрац лежатиме на рамі.
Щоб відкрити ліжко з підйомником, досить потягнути вгору за вбудовану ручку (або спеціальну текстильну петлю). Спрацьовує газліфт, і ортопедичні ламелі разом з лежачим на них матрацом піднімаються, відкриваючи доступ до підліжкової ніші.
Існують моделі з вбудованим матрацом, коли решітка і матрац являють собою єдине ціле. Такі моделі дешевші, але в разі поломки матраца його складно замінити, легше купити нове ліжко.
Найбільший мінус ліжок з підйомником - висока ціна в порівнянні зі звичайними виробами. Цей недолік компенсується численними перевагами:
● більш повне використання площі кімнати і підліжкового простору, що важливо для невеликих приміщень;
● акуратний зовнішній вигляд, немає ніяких додаткових ніжок;
● містка ніша під ліжком замінює невелику шафа;
● під ліжком не скупчується пил.
Як варіант ліжка з нішею можна розглядати моделі з висувними ящиками. Вони мають ті ж переваги, що і підйомники. При виборі потрібно врахувати, що для висунення вбудованих ящиків повинен бути вільний простір біля ліжка. 


Висновки.
Ліжко з підйомним механізмом або висувними ящиками доцільно купувати, якщо ви потребуєте додаткове місце для зберігання речей або у вас дуже маленька кімната. Це практично, а вибір дизайну, стилю і кольору залишається за вами.

Поділитися цим повідомленням: